MAJLIS

Bengkel Kecemerlangan dan Format Ujian Akademik Semester Akhir 2023

05-06 Januari 2023
Bengkel Kecemerlangan dan Format Ujian Akademik Semester Akhir 2023

Pihak sekolah telah mengambil inisiatif untuk mengadakan bengkel menjawab soalan UASA dan pendedahan format baharu UASA kepada semua murid tahun 4,5 dan 6.

Bengkel yang berlangsung selama 2 hari ini disampaikan secara dalaman oleh guru2 berpengalaman dalam bidang masing2. Sekalung penghargaan buat Cikgu Norhayati A.Rashid ( B. Inggeris), Cikgu Noraini Hamid ( B.Melayu), Cikgu Mohd Faizal Zakaria ( Matematik ), Cikgu Ahmad Syafiq A.Bakar ( Sains ) dan Cikgu Mohd Khairulanuar Khalid ( Sejarah ) yang telah menyampaikan dengan baik dan lancar.

Semoga murid2 SKPD dapat memanfaatkan ilmu yg diberikan dan mengaplikasikannya dalam Ujian yang akan dilaksanakan pada minggu hadapan.

KARNIVAL KEUSAHAWANAN SKPD 2022

04 Disember 2022, Ahad
KARNIVAL KEUSAHAWANAN SKPD 2022

Kemeriahan dirasakan di SKPD dengan pelbagai aktiviti dan jualan yang dijalankan menyaksikan hampir ribuan orang membanjiri booth2 dan gerai2 jualan yang penuh dengan pelbagai pilihan makanan dan kraftangan. Setelah hampir 3 tahun tidak dapat menjalankan karnival ini maka medan kali ini melihatkan pelbagai gerai jualan yang kreatif dan memberangsangkan. Anak2 turut bergembira dengan aktiviti yang dijalankan khas buat mereka disamping ibubapa yang turut terhibur dengan pelbagai aktiviti yang boleh dilaksanakan dalam setiap booth.

*Highlight of the day:*
List permainan
1. Soopa Doopa
2. Pool slide
3. Haunted house
4. Sand and art
5. Swimming Pool
6. Archery
7. Mini train ride
8. Mascot
9. Balloon Dart
Other activities:
1. Jual Beli makanan dan minuman
2. Jumble sale
3. Tuju lagu
4. Karaoke
5. Cabutan Bertuah

Penganugerahan Pandu Puteri Tunas Harapan 2022

4 Disember 2022
Penganugerahan Pandu Puteri Tunas Harapan 2022
SYABAS kepada ahli pandu puteri SKPD yang telah berjaya menerima Anugerah Pandu Puteri Tunas Harapan Ketua Pesuruhjaya 2022 di Sentosa Eco Park, Tapah. Mereka yang teelibat ialah
1. Aleesya Mya Zahra Mazlan (6DLP)
2. Nik Nur Qaisara Alisha binti Mustalmizan (6DLP)
3. Rashreena Begum binti Rashit (6B)
4. Yashaana A/P Satia See Lan (6G)
Mereka terdiri daripada 365 orang ahli Pandu Puteri Tunas dari seluruh Malaysia yang telah berjaya melengkapkan pelbagai cabaran dan ujian sejak Tahun 4 lagi untuk melayakkan mereka menerima anugerah tertinggi buat seorang ahli Pandu Puteri Tunas ini.
TAHNIAH diucapkan! 💐💐💐

PERTANDINGAN TECHLYMPICS ROBOTIC KEBANGSAAN DI AXIATA ARENA, BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

26-27 NOVEMBER 2022
Seramai 68 peserta dari SK Port Dickson telah terpilih mewakili sekolah di peringkat kebangsaan dalam pertandingan Techlympics robotik melalui 7 kategori pertandingan yang berjaya dipilih. Melalui pertandingan ini, pihak sekolah telah menerima Anugerah penglibatan pelajar paling ramai yang membawa pulang 1 unit pencetak 3D dan 1kg filamen bernilai RM 1,800 manakala penghargaan juga buat guru paling aktif yang membawa pulang hadiah berupa set robotik Arduino berjumlah RM 1,500. Walaupun tiada sebarang kemenangan dalam pertandingan tersebut, namun peserta telah memberi saingan yang hebat dan terbaik. Berikut merupakan nama-nama murid yang terlibat dan penyertaan yang terlibat:

1 CABARAN INOVASI CETAKAN 3D
GURU PENASIHAT 1: AHMAD SYAFIQ BIN ABU BAKAR
GURU PENASIHAT 2: NUR MUNIRAH BINTI KAMARUZAMAN

A) TINKERLAD

1 NUR DARWISYA QISTINA BINTI FAIRUL AZIZI 6 DLP
2 ASYFA DAMIA BINTI ANUAR KAMARUDIN 6 DLP
3 NUR MIA ZAARA BINTI MARZUKY 6 B
4 NORAQIELAH ZAHIRAH BINTI MOHD ZAIDI 6 B

B) 3D XTEAM

1 MUHAMAD DANISH BIN MOHD FARIZI 4 C
2 MUHAMMAD MUNIR DARWISH BIN ZUZAILY 5 G
3 MUHAMMAD KAMIL BIN RIDZEAL 5 G
4 ABHYLASH A/L GOPPEY 4 C

C) TECH FIRST

1 AHMAD ILHAM ZIQRY BIN AHMAD ZAIDI 4 DLP
2 MUHAMMAD IZZRIQZ IMAN BIN MOHD ZAIDI 4 I
3 AMEER ASYRAAF BIN FARIZUL FAZLY 4 G
4 MUHD ADAM BIN RIDZEAL 4 G

2 PENULISAN KOD TERPANTAS
GURU PENASIHAT 1: MOHD KHAIRULANUAR M.KHALID
GURU PENASIHAT 2: MOHD FAIZAL BIN ZAKARIA

A) CODE SOLUTION

1 NURLISA MEDINA MUHD IZUDIN 4 DLP
2 SAMEERA SHRI A/P SHRI KUMAR 4 DLP

A) SPEEDRUN

1 THINES A/L VIKNESWARAN 4 DLP
2 MUHAMMAD AIMAN HAQQIM BIN ZULKIFLY 4 C

A) SMART TYPEZ

1 NIK NUR QAISARA ALISHA BTE MUSTALMIZAN 6 DLP
2 MADIHAH HUSNA BINTI SUFIAN 6 B

3 PEMIKIRAN KOMPUTASI KANAK-KANAK
GURU PENASIHAT 2: NUR IZZATI BINTI AZIZUL
GURU PENASIHAT 2: KAMALANATHAN A/L MUTHU

A) ULTRA FIGHTER

1 AHLAM ZAKIAH BINTI MUHAMAD FADHLI 2 DLP
2 UMAR ARJUNA BIN ADNAN AFZAN 2 I
3 NAREN KAMALANATHAN 1 DLP
4 SYABIL ZILL QAYYIM BIN MUHD SOLEH 1 DLP

B) FIREBALL ACTION

1 MUHAMMAD RASHRAF BIN RASHIT 2 I
2 ZARA ADELIA BINTI MUHAMMAD FIRDAUS 2 I
3 MUHD RAYYAN HAKIMI BIN M.SHAH RIEZAL 2 I
4 GAN JUN VEE 2 DLP

4 KEDIAMAN MASA HADAPAN
GURU PENASIHAT 1: AHMAD SHAKIR BIN CHE ALI @ BAHARI
GURU PENASIHAT 1: NORAINASAFILA BINTI MUSA

A) PD IMAGINATION

1 MUHAMMAD SYAHADAH BIN YAZID 6 B
2 AFIF FYRUZ SHAH BIN ABD RAZAK 6 B
3 NUR ZARA QALESYA BTE NOOR MOHAMAD ALI 6 B
4 KHALISH AMMAR BIN NOR AMRIL 6 DLP

B) NINERS

1 NIK NUR ADLINE BINTI MOHD YUSOF 6 G
2 NUR ARRIANA MARISSA BINTI MOHD SHAHRIN 6 B
3 SYARIFAH NUR INSYIRAH BT SYED ABU BAKAR 3 DLP
4 RASHREENA BEGUM BINTI RASHIT 6 G

B) HOTLINK

1 HONG JIN WENN 6 DLP
2 VIESHWAN A/L PARTHIBAN 5 DLP
3 NUR ALISHA AQILAH BINTI MUHAMMAD RASHID 4 C
4 AMNA ZAHIRAH BINTI MUHAMAD FADHLI 3 DLP

5 MISI PENERBANGAN DRON
GURU PENASIHAT 1: SALMIZA BINTI SALLEHUDIN
GURU PENASIHAT 2: MOHD FIRDAUS BIN NORDIN

A) CAPTI’O CODEX

1 NUR ZULFA HUMAIRA ABD RAHMAN 6 DLP
2 ALEESYA MYA ZAHRAA MAZLAN 6 DLP
3 SITI FARZANA MOHD AMEENULLAH 6 DLP
4 RASYIQAH BT RASHID 6 DLP

B) BEST GIRLS 2718

1 YAASHANA A/P SATIA SEE LAN 6 G
2 VARSHNI A/P KATHERESAN 6 B
3 SACIKAWARY RADA KRISHNAN 6 C
4 CEMPAKA AMANI BINTI ADNAN AFZAN 5 DLP

C) CODING OVERDOSE

1 MARISSA NUR AMANDA BTE MOHD ANAS 6 B
2 QISTINA AINUL MARDIAH BINTI SYIPUL NAZRI 6 B
3 NUURIL AIN NAJWA MOHAMMAD HEELME 6 B
4 RIRI GISELE LAVENDER ANAK ROSE 6 B

D) DRONATIC TEAM

1 SRI TARANESH A/L SARAVANAN 6 DLP
2 NIDESH A/L BALASINGAM M 6 DLP
3 CHARUMATHI A/P SELVAKUMAR 6 DLP
4 RISHVAAN RYAN A/L KANNA S 6 DLP

6 CABARAN KENDERAAN MASA HADAPAN
GURU PENASIHAT 1: SITI NAZIRAH BINTI ZAINAL AZIM
GURU PENASIHAT 2: MOHAMED GHAZALY BIN MOHAMAED ZAIN

A) SKPD SMART BOYS

1 HETESVARR A/L SRIDARAN 6 C
2 SARAVANAN A/L SATHIA SEELAN 6 G

B) THE PIXELS

1 HARITH MUHAIMIN BIN HAFIZUDIN 6 B
2 IMRAN HAILMY BIN MUSTAFAKAMAL 5 C

TAHNIAH DAN SYABAS KEPADA SEMUA YANG TERLIBAT

PERSEDIAAN PERTANDINGAN TECHLYMPICS PERINGKAT KEBANGSAAN 2022 DI AXIATA ARENA BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

25 NOVEMBER 2022
PERSEDIAAN PERTANDINGAN TECHLYMPICS PERINGKAT KEBANGSAAN 2022 DI AXIATA ARENA BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
Seramai 66 orang murid SKPD telah terpilih mewakili Negeri Sembilan ke peringkat kebangsaan. Perjalanan dan penginapan di Hotel Komune And Wellness, Bukit Permaisuri, Cheras, Kuala Lumpur yang telah ditaja oleh pihak Ez Cute Robotik dan MRanti Technology Park di bawah Kementerian Sains dan Inovasi Malaysia [MOSTI].

Mereka akan berentap bersama 14 buah Negeri seluruh Malaysia di Axiata Arena Bukit Jalil melalui 17 kumpulan dalam 6 Cabaran Pertandingan iaitu
1.Misi Penerbangan Dron,
2.Komputasi Kanak2,
3.Penulisan Koding Terpantas,
4.Cetakan 3Dimensi,
5.Kediaman Masa Hadapan
6.Kenderaan Masa Hadapan.
Semoga kejayaan mengiringi peserta semuanya…..

Sambutan Hari Kanak-Kanak SK Port Dickson

16 November 2022
Sambutan Hari Kanak-Kanak SK Port Dickson

Murid-murid diraikan dengan pelbagai acara yang menarik bagi menzahirkan rasa kesyukuran di atas nikmat keamanan yang dikecapi oleh negara Malaysia. Murid2 bebas untuk memakai kostum kegemaran mereka yang terdiri daripada adiwira dan watak kartun yang digemari.

Kunjungan lawatan daripada World Association of Girl Guide and Girl Scout (WAGGGS) ASIA PACIFIC COMMITTEE

13/11/2022
Kontinjen Anugerah Pandu Puteri Tunas Harapan Ketua Pesuruhjaya (APPTHKP) 2022. Kunjungan lawatan daripada World Association of Girl Guide and Girl Scout (WAGGGS) ASIA PACIFIC COMMITTEE oleh Dato’ Jeyadhevi, Ketua Pesuruhjaya Pandu Puteri Malaysia .

Murid mendapat pengiktirafan sijil peringkat antarabangsa di Bangunan Pandu Puteri Cawangan N.Sembilan 2022.Murid SKPD yang terlibat.
1. Aleesya Mya Zahraa Mazlan
2. Nik Nur Qaisara Alisha Binti Mustalmizan
3. Yaashana A/P Satia Seelan
Tahniah diucapkan kepada semua kerana berjaya mengikuti program bertaraf antarabangsa ini.

Majlis Perasmian Penutupan Karnival Bahasa Melayu 2022

13 Oktober 2022

di SK Jimah, Port Dickson.

Tahniah kepada pemenang2 dari SK Port Dickson yang berjaya memenangi kategori berikut:
1. JOHAN Pertandingan Penulisan Kreatif MBMMBI-Mengarang Sajak oleh adik Qyra Izzara Darwisa Binti Majidi
2. NAIB JOHAN Pertandingan Pidato oleh adik Rasyiqah Binti Abdul Rashid
3. KETIGA Pertandingan Penulisan Kreatif MBMBI – Menulis Cerpen oleh adik Siti Firzana Binti Mohamed Amenullah
4. KETIGA Pertandingan Bercerita Tahap 2 oleh adik Nur Khalisah Umairah Binti Mohd Hanif
Terima kasih kepada Ketua Panitia Bahasa Melayu, Cikgu Norainasafila Musa dan guru2 bahasa melayu lain atas tunjuk ajar yang diberikan.